Menu
Your Cart

Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal

Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal
Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal
Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal
Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal

PAYLAŞ

Eser Açıklaması

40 x 55 cm


Tasarım, kilim motiflerinin kurutulmuş yapraklar üzerine kaat’ı tekniğinde kretuarla oyulması ile oluşturulmuştur. Oyulmuş kısımdan çıkarılan parçalar tasarımın bütünleyicisi olarak kullanılmıştır. Üründe yapraklar doğal renginde kullanılmış ve kendi hazırladığımız doğal yapıştırıcı ile yapıştırılmıştır.


Tasarımda bereket ve kuş motifleri uygulanmıştır. Bereket ve uğur sembolleri sonsuz mutluluk isteğini ifade etmektedir. Genellikle kadın-erkek ilişkisini ve üremeyi simgelemektedir. Kuş motifi özlemdir ve haber beklentisidir. Kuvvet ve kudreti temsil eder. Gökyüzünü temsil eden, gelecekten haber veren, ruhları öbür dünyaya götüren kutsal bir hayvan olarak kabul edilir. Kuşlar ayrıca ilahi mesajlara ve uzun bir yaşama işaret eder. Ürün iki yönlü asılarak kullanılabilir.


Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal
845,00TL
Vergiler Hariç: 716,10TL
  • Stok: Stokta
  • Model: ZBK016

Zeynep Balkanal

1995 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Yaygın Eğitim Fakültesi El Sanatları Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansını, 2010 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Doktorasını tamamladı. Halen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. El sanatları, dokuma, deri, kaat’ı, ebru, minyatür, keçe, kalem işi ve baskı sanatları alanlarında çalışmalar yapmaktadır.