Menu
Your Cart

Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal

Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal

PAYLAŞ

Eser Açıklaması

33 x 43 cm


Tasarım, kilim motiflerinin kurutulmuş yapraklar üzerine kaat’ı tekniğinde kretuarla oyulması ile oluşturulmuştur. Oyulmuş kısımdan çıkarılan parçalar tasarımın bütünleyicisi olarak kullanılmıştır. Üründe yaprak ve çiçekler doğal renginde kullanılmış ve kendi hazırladığımız doğal yapıştırıcı ile yapıştırılmıştır.


Tasarımda kilim motiflerimizden bukağı motifi uygulanmıştır. Bukağı motifi ailenin devamını ve sonsuza kadar birlikteliği simgeler. Aşk ve birleşimi sembolize eder. Anadolu dokumalarında aile kurumunun sürekliliğini, aşıkların birbirine olan bağını ve her zaman bir arada olmaları gerektiğini anlatır.


Kaat'ı Pano - Zeynep Balkanal
676,00TL
Vergiler Hariç: 572,88TL
  • Stok: Stokta
  • Model: ZBK033

Zeynep Balkanal

1995 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Yaygın Eğitim Fakültesi El Sanatları Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansını, 2010 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Doktorasını tamamladı. Halen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. El sanatları, dokuma, deri, kaat’ı, ebru, minyatür, keçe, kalem işi ve baskı sanatları alanlarında çalışmalar yapmaktadır.