Menu
Your Cart

İlişki Kurma - Muazzez Çetiner

İlişki Kurma - Muazzez Çetiner
SATIŞ DIŞI

PAYLAŞ

Eser Açıklaması

Pembe telis Kumaşı ve kullanılmış kot kumaş kullanılarak çanta tasarımı.

Teknik: Aplike yöntemi, serbest desenlendirme.

Boy: 27 cm

En: 22 cm

Genişlik: 8 cm

İlişki Kurma - Muazzez Çetiner
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL
  • Stok: SATIŞ DIŞI
  • Model: MCT004

Muazzez Çetiner

Adana doğumlu Muazzez Çetiner, Seyhan Anadolu Kız Meslek Lisesi Moda Tasarımı Bölümü'nden 1.likle mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Hazır Giyim Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olarak yüksek lisansını da aynı bölümde tamamladı. İstanbul’da devlet liselerinde ve özel sektörde çalıştı. Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı'nda "Sanatta Yeterlilik Programı"nı 2020 yılında tamamladı.

Birçok ulusal ve uluslararası sergi ve sempozyumlara katılan Muazzez Çetiner, Sürdürülebilir Moda Tasarımı ve Moda Pazarlaması alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Manifesto

BELLEK & SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Serginin ana teması olan bellek kavramında zaman ve mekân ilişkisinin yarattığı merak, eskiye özlem, eskinin, değerlinin bugüne çağrılması dikkat çekicidir. Sandıklarda saklanan yaşanmış değerli anıları üzerinde barındıran, çöpe atılmaya kıyılamayan kanaviçe, dantel, oya, yazma, iplik gibi sürdürülebilir malzemeler uzun yıllar kullanılan bir moda aksesuarı olarak çanta tasarımları ile yeniden hayat bulmuş ve eklemlendiği ürüne sanat ve zanaat eseri özelliği kazandırması istenmiştir.

Belleğin koruyucu, saklayıcı, geri getirici ve bütünleştirici yönü sürdürülebilirliğe gönderme yaparak moda tasarımı ile hayat bulmuştur. Bu bağlamda sergideki koleksiyon tasarımı bellek kavramı üzerine inşa edilmiştir. Renk, materyal, form, kalıp arayışları ‘‘sürdürülebilirlik’’ ve ‘‘bellek’’ kavramları etrafında gerçekleşmiştir. Tarihsel ve geleneksel yönü ile Çukurova Bölgesine ait kolektif belleği simgeleyen savan ve çul el dokumları doğal jüt lifinden elde edilen çuval/telis kumaşı ile bütünleştirilerek çanta tasarımları yapılmıştır.