Menu
Your Cart

Justinyen & Theodora

Justinyen & Theodora

PAYLAŞ

Eser Açıklaması

Çini eser

İç çap 16 cm, çerçeveli 25 cm

Justinyen & Theodora
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL

Berna Karadoğan

Yüksek Mimar olan Berna Karadoğan, Yıldız Teknik Üniversitei Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümü mezunudur. Yüksek lisansını da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ‘’Mimari Tasarım’’konusunda yapmıştır.

Uzun seneler Mimarlık yaptıktan sonra Küratörlük kariyerine başlamıştır. Mor Kaftan Sanat Galerisi’nin sahibidir. Halen Mor Kaftan’da tasarım, çini ve küratörlük çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle 10.yy, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, 13.yy Selçuklu, 17.yy İran isfahan, 19. yy oryantalizm, Roma ve Doğu Roma imparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu üzerine çini çalışmalarımevcuttur. Ayrıca Anadolu ve kentler ölçeğinde mimari, kültür, tarih ve sanat araştırmaları bulunmaktadır.

Tarihi araştırmalarını çeşitli objeler üzerine yorumlayarak, seramik, çini, cam, metal, porselen gibi objelerin tasarımını yapmaktadır. Fotoğraf sanatı da ilgilendiği branşlardan biridir. Kültürel Miras, Koruma ve Anadolu motiflerinin ve sembollerinin anlamlarını tanıtmayı misyon edinmiştir. Çeşitli dergilerde, üniversitelerde, tv programlarında ve konferanslarda bu bilgileri paylaşmaktadır.

Başlıca konferans konuları ‘’ Sembollerin ve tarihin izinde’’ , ‘’Dünya Müze Koleksiyonlarında İznik Çinileri’’, ‘’Ayasofya’’, ‘’ Roma ve Bizans Dönemi İstanbul’’,

Sanatseverlere, O'na bu konuda destek veren dünyaca ünlü sanatçılar ve zanaatkarlar ile birlikte küratörlüğünü yaptığı çeşitli sergiler ile ulaşmaktadır.